2018-08-18
Aug 18, 2018Public
Photo:
Photo: Молитви про заступництво святої великомучениці Параскеви!
О свята та преображенна мученице Христова Параскево, дівоча красо, мучеників похвало, чистоти образе, доблесті дзеркало, премудрих подив, віри християнської покрове, ідольського обману викривателько, Євангелія божественного поборнице, заповідей Господніх послідовнице, що сподобилася прийти до пристановища вічного спокою і в чертозі Нареченого твого Христа Бога велично вселитися.

Ти, що особливим вінцем дівства та мучеництва прикрашена! Молимо тебе, свята мученице, будь нашою заступницею перед Христом Богом, блаженною турботою Якого ти звеселяєшся.

Моли Всемилостивого, Який словом очі сліпим відкрив, щоб визволив нас від хвороб тілесних та душевних очей наших. Розжени твоїми святими молитвами темний морок гріхів наших. Виблагай у Отця Світла світло благодаті душевним та тілесним очам нашим. Просвіти нас, гріхами вражених. Нехай твоїми святими молитвами, світлом Божої благодаті, дається сліпим добрий зір.

О велика угоднице Божа! О доброславна Діво! О непохитна мученице, свята Параскево! Святими твоїми молитвами будь нам, грішним, помічницею. Заступайся і молися за нас, негідних та дуже безпечних грішників. Поспіши нам на допомогу, бо ми дуже немічні.

Моли Господа, чиста дівице, моли Милосердного, свята мученице, моли Жениха твого, непорочна Христова невісто. Щоб за твоєю допомогою ми з мороку гріховного вийшли і в світлі істинної віри та богоугодних справах увійшли у вічне світло дня невечірнього, в місто повсякчасної радості, у якому ти нині світло сяєш славою та радістю безкінечною, славословлячи та оспівуючи з усіма Небесними Силами Трисвятительне Єдине Божество, Отця, і Сина і Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків.

Амінь.

Свята невісто Христова, багатостраждальна мученице Параскево! Знаємо, що ти з юности всією душею своєю і всім серцем полюбила Царя Слави, Христа Спасителя, і Йому Єдиному уневістилася, роздавши свої маєтки нужденним і бідним, Ти силою благочестя свого, чистотою і праведністю, як сонячним промінням засяяла, живучи свято серед невірних і безстрашно проповідуючи їм Христа Бога. Ти з дитинства свого, навчена батьками, завжди побожно шанувала дні викупних страстей Господа нашого Ісуса Христа, і заради Нього сама добровільно постраждала. Ти, правицею ангела Божого від невиліковних ран дивно зцілена, прийнявши невимовну світлість, здивувала невірних мучителів. Ти іменем Господа нашого Ісуса Христа і силою молитви своєї у капищі поганському всіх ідолів додолу скинула і на порох обернула їх. Ти, опалювана свічками, самою молитвою своєю до всесильного Господа погасила вогонь природний і полум’ям, чудесно запаленим через ангела Божого, попаливши запеклих беззаконників, багато людей привела до пізнання Бога істинного. Ти, на славу Божу прийнявши всічення голови своєї мечем від мучителів, славно закінчила свій страдницький подвиг, зійшовши душею на небеса, в оселі жаданого Жениха твого Христа, Царя Слави, Який радісно зустрів тебе небесним привітанням: «Радуйтеся, праведні, бо мучениця Параскева увінчалася!». Тож і ми сьогодні вітаємо тебе, багатостраждальна, та дивлячись на твій образ святий, розчулено взиваємо до тебе: всечесна Параскево! Знаємо, яку велику відвагу маєш ти перед Господом! Ублагай Його, Чоловіколюбця, і за нас, що стоїмо і молимося тобі, щоб дарував Він і нам, як тобі, терпіння та благодушність у бідах і скорботах, щоб дарував Він заради піклування твого і заступництва радісне, щасливе й мирне життя, здоров’я та спасіння і в усьому добру допомогу Україні нашій, щоб зіслав святе Своє благословення і мир; щоб подав твоїми святими молитвами усім православним християнам ствердження у вірі, благочесті й святості, поступ у християнській любові та в усіх чеснотах; щоб очистив нас, грішних, від усякої скверни й пороку, щоб огородив нас святими Своїми ангелами. Нехай заступить, збереже й помилує всіх святою Своєю благодаттю і зробить спадкоємцями та причасниками Небесного Свого Царства. І так отримавши спасіння святими твоїми молитвами, піклуванням і заступництвом, всеславна невісто Христова Параскево, прославимо всі пречисте й величне ім’я дивного у святих Своїх Бога Істинного: Отця, Сина і Святого Духа, завжди, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Амінь.
Photo:
Photo: