Premiéra České kořeny ve Vancouveru - Praha 7. 6.
Jun 12, 2016Public
Photo: Na premiéru lákal tento plakát 
(režisér Tomáš Kubák v sobě nezapře ani dobrého grafika)
Photo: V sále Městské knihovny v Praze bylo brzy plno. Přicházeli přátelé osobností, s nimiž jsme v Kanadě filmovali, i další přiznivci projektu České kořeny. A to nejen pražští, ale i ze zahraničí. 
Z jejich přítomnosti jsme my, autoři, měli obzvláště radost. Byli tu jak naši filmovaní ze Švédska, tak ze Švýcarska i z Vídně.
Photo: Nejvýznamnější host premiéry, kanadský velvyslanec Otto Jelinek je českého původu (2. řada zleva). V roce 1962 se sestrou Marií již jako občané Kanady pro tuto zemi získali v Praze zlatou medaili v Mistrovství světa v krasobruslení ve sportovních párech. Vždy říká, že srdcem však bruslili pro Československo.
Photo: V popředí Oto Jelinek, kanadský velvyslanec, a paní Dagmar Marsová z kanadské ambasády.
Photo: Hosté stále přicházejí. Na některé, kteří přišli bez předem zakoupené vstupenky, se bohužel ani místo nedostalo. Pro ty rádi připravíme další projekci.
Photo: Na premiéru přišli i další významní hosté, senátor Tomáš Grulich s asistentkou Broňou Vackovou (oba stojící zleva) a Jaroslav Kantůrek, vládní zmocněnec pro krajanské záležitosti. Zde v diskusi s Martinou Fialkovou (vpravo).
Photo:
Photo: Potěšila nás i přítomnost hostů z Vídně, filmovaných v našem předchozím dokumentu (Ruda Cainer a Anina Křivanová v popředí) a vedle nich sedících bratrů Václava a Jana Neckářových.
Photo:
Photo:
Photo: Martina Fialková a Tomáš Kubák, autoři dokumentu, zahajují premiéru přivítáním hostů a krátkým slovem o smyslu projektu České kořeny.
Photo: Kameraman a režisér Tomáš Kubák
Photo:
Photo: Na podium přišel publikum i autory pozdravit i pan velvyslanec Jelinek.
Photo:
Photo: Jeho slova o projektu České kořeny byla velice emotivní.
Photo:
Photo: Od autorů patří panu velvyslanci alespoń malá symbolická kytička. Jeho osobní příběh totiž symbolizuje to nejlepší, co dalo Česko (tehdy Československo) Kanadě a naopak.
Photo: Krátké slovo má pan senátor Tomáš Grulich, který má problematiku "Češi v zahraničí" již řadu let jako svoji pracovní i osobní prioritu.
Photo:
Photo: Film začíná první částí s podtitulem..Když domovem bylo Československo...
Photo:
Photo: Po skončení první poloviny následovala přestávka...
Photo: