Tunelis Kybartuose Komendantūra - Liepona
Dec 5, 2013Public
Photo: Šioje vietoje Kybartuose stovėjo rusų armijos pasienio komendantūros pastatas.
Photo: Komendantūra 1941 metais prasidėjus karui.
Photo: Iki 1941 m. Dešinėje matomas buvęs  Kybartų komendantūros pastatas. Jis baigiasi ties trigubu stulpu.  Sekantis namas tebestovi  ir dabar (J. Basanavičiaus 22). 
Tolyn eina  Kybartų J. Basanavičiaus gatvė,
Photo: Štai ta pati vieta  dabar. Matosi  tas pats  langas J. Basanavičiaus 22 name, kaip ir 1941 m. nuotraukoj... Dešiniau jo buvę durys, dabar tapo langu..
Photo: Foto iš rytų pusės. Šia kryptimi, iš komendantūros rūsio,  vakarų  link ėjo požeminis  tunelis, kairiau  raudono namo..
Photo: Nuotrauka  iš knygos "Sunkių išbandymų dienomis". 1961 metai.
Photo: Štai ta  laukymė  dabar. Fotografavau  2010 biržely
Photo: Nuotrauka iš 1961 m. knygos "Sunkių išbandymų dienomis". Tai vieta iš kurios rusai šaude, kur buvo tunelio anga. Nuotraukoj pažymiu  pastatus 1 ir 2.
Photo: Žiūriu ką matau 2010 metų  biržely.. Ieškau  pastatų, anoj 1961 m. knygoj naudotoj  nuotraukoj mano pažymėtų 1 ir 2. Situacija tinka. 
Pastatai tose vietose 1-2  raudonų plytų, labai seni, buvo ir tada, senais laikais - tebestovi ir dabar (2010 m.)
Photo: Ta pati vieta iš arčiau. Vieta,  kur  senoj  nuotraukoj iš knygos įvardinta  kaip "šioje  vietoje  buvo dotas" užversta žemėm, betono luitais, šiukšlėm. Iš po žemių kyšo plytos. 
Be kastuvo nesuprasi, kur statinio likučiai, kur užpiltos  statybinės  atliekos, o kur (gal būt) - senas senas požeminis tunelis....  
Visu kūnu jaučiu, kokia pažintinė, informacinė ir materialinė  istorija čia užkasta.. Jaučiu nors tu ką...
Photo: Štai  ką  matė  rusų  kareiviai iš  numanomo doto  šaudymo  angos  vietos. Jau užaugo  krūmai. Jei  ne jie - pasienio gelžkelio  tiltas  apšaudymui - kaip  ant  delno. ..
(dėl  termino DOTAS --- tai  "ilgalaikis ugnies taškas" --- rusiškai - долговременная огневая точка - ДОТ)
Photo: Galimas  tunelio kelias -  Pažymėjau raudona  linija.